13 Adımda Sosyal Çevrenizde Şeytan Tüylü İnsan Olarak Tanının

Kendi arkadaş çevrenizde her ortama girdiği zaman sevilen kişilerin bulunduğunun farkındasınızdır. Bu insanlar ortama girdikleri anda kendilerinden konuştururlar veya girdikleri muhabbete hemen adapte olup devam ettirebilirler. Kimileri onlara şeytan tüylü der, kimileri ise cool(havalı) birey gözüyle bakar. Genellikle her insan hayatının bir döneminde gerek filmlerden gerekse kendi çevresinden böyle insanlara aşina olduğu için onlar gibi olmayı ister. Gelin sizlerle 13 adımda ortamlarda nasıl böyle görüneceğinizin sırlarını paylaşalım :

1- El sıkışmanın verdiği anlam büyüktür : İnsanlarla karşılaştığınızda göz kontağından sonra gelen en önemli şey el sıkışmaktır. Bu yüzden karşı tarafın elini acıtmayacak fakat kendinizden emin olduğunuzu gösterecek bir el sıkışması yapın.

2-Aşırı samimi olmadığınız insanlara ismiyle hitap etmeniz saygı göstergesi olarak sayılır : Yeni tanıştığınız insanlarla konuşurken cümle içerisinde isimlerini kullanmanız ve ismi kullanırken gülümsemeniz, karşı tarafın ilgisini ve merakını size yöneltecektir.

3- Gözler her şeyi anlatır : Unutmayın asırlardır güven sembolü olarak göz kontağı kurma eylemi ikili ilişkilerde olmazsa olmazdır. Bu yüzden karşınızdakinin güvenini ve ilgisini çekmek istiyorsanız göz kontağını devamlı olarak kurmalısınız.


4-Eleştiriden çok takdir edin : Unutmayın bir ortamda şeytan tüyü olan kişi olarak anılmak istiyorsanız, insanların yaptıklarını veya hayatlarında ki gelişimlerini eleştirip daha iyisi olabilir demek yerine takdir etmelisiniz.

5-Super kahraman gibi gözükmeye çalışmayın : İnsanlar yeni tanıştıkları bireylere karşı ilginç ve kendilerini yüceltecek hikayeler anlatmak isterler. Fakat karşınızdakinin belli bir mantık çerçevesinde sizi dinleyeceğini ve hikayelerinizde tutarsızlıklar bulunursa bunu rahatça fark edebileceğini bilin. Bu yüzden kendinizi yüceltmek yerine normal bir şekilde tanıtın, bu sizi daha havalı yapacaktır.


6-Kendinizi sürekli anlatmaya çalışmayın , dinlemeyi öğrenin: Genellikle insanların ihtiyaç duyduğu şey kendisinin dinlenmesidir. Bu yüzden ortamlarda havalı olamak veya farkınızın bulunmasını istiyorsanız iyi bir dinleyici olmaya özen gösterin.

7-Özgüvenli olmak şart : Yüz yıllar boyu gelmiş liderlere bile baktığınız vakit hepsinin özgüvenli olduğunu ve adımlarını net bir şekilde attığını görebilirsiniz. Bu yüzden sizin çevrenizde özgüvenli olarak görülmeniz size havalı gözükmeniz konusunda yardımcı olacaktır.


8- Kendinizi insanlara kanıtlamaya çalışmayın : Unutmayın herkesin hayatta bir başarısı vardır. Fakat bu başarıyı insanların gözüne sokmanız sizin başarınızın değerini küçültür. Bu yüzden insanlara kendini kanıtlamaya çalışmak yerine, başarınızın normal olduğu olgusunu göstermeye çalışın.

9-Dürüstlük temel ilkeniz olsun : Bu maddeyi okuduğunuzda ”doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ” atasözü aklınıza geliyor olabilir. Fakat ortamlarda havalı gözükmek için her koşulda baskı altında kalmadan veya kaybetme korkusu olmadan dürüst olmanızın size faydası çok olacaktır.

10- İnsanların soru sormasını sağlayın : Tüm hayat hikayenizi 4-5 bardak çay eşliğinde anlatırsanız. İnsanların sizinle ilgili oluşabilecek meraklarını öldürmüş olursunuz. Bu yüzden daha gizemli kalmaya özen gösterin.


11- Duyguların gücünü önemseyin : İnsanlar ne kadar mantıksal gözükse de duygusal bağlar üzerinden arkadaşlık kurmayı tercih ederler. Bu yüzden insanlarla iletişim kurarken karşı tarafın duygularına hitap etmeye özen gösterin.

12- Oluşturduğunuz imajı korumaya özen gösterin : İnsanların aklında genellikle 3-4 kelimelik yer kaplarsınız. Bu yüzden imajınızı dağlara kadar yükseltmemize gerek yok. Kurduğunuz etkileyici imajı korumaya özen gösterin.

13- Mizah yönünüzü sürekli geliştirin : Unutmayın gülme eylemi vücudu en rahatlatan eylemlerden bir tanesidir. İnsanları her koşulda güldürebilmek zor fakat etkisi büyük olan bir eylemdir. Bu yüzden mizah yönünüzü devamlı geliştirmeye özen gösterin.


Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: