6 Yöntem İle Konfor Alanından Nasıl Çıkılır ?

Konfor alanından nasıl çıkılır sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Öncelikle konfor alanınızı anlamanız gereklidir. Bir işten mutsuz olduğunuz halde sırf parası iyi diye çalışmaya devam ediyorsanız bu sizin bir konfor alanınız olduğunun belirtisidir. Unutmayın ki insanlar konfor alanlarını kendileri yaratırlar. Bu görünmez alan hem sizi kısıtlayan hem de yeni şeyler öğrenmenizi kısıtlayan bir alandır. Konfor alanından 6 yöntemle çıkmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

1-Kaybetmekten korkmayın: Hiç kaybetmeden kazanmak mümkün değil ne yazık ki, bu yüzden kaybettiğiniz zaman depresyona girmek yerine kaybettiklerinizden ders çıkarmaya çalışın. Çoğu girişimcinin onayladığı gibi bir şey başarmak istiyorsanız öncesinde kaybetmeye de hazır olmanız gereklidir.


2-Konfor Alanından Dolayı Neleri Yapmadığınıza Bakın : Unutmayın konfor alanı güvenli alandır. Bu güvenli alanın içerisinde yeni şeyler öğrenmeye karşı ön yargılısınızdır. Bu yüzden kendinizi güvenli hissettiğiniz alanın dışındaki öğrenebileceğiniz yeni bilgileri veya yerleri sorgulayın.


3-Sınırlar konusunda sizden daha esnek insanlarla takılın: Çevrenizde ki insanların merak ve cesareti yüksek olursa sizinde konfor alanınızdan çıkma isteğiniz artacaktır. Çevrenizdeki insanlar farklı zorluklara boyun eğmediklerini gördüğünüzde, sizinde zorluklara bakış açınız değişecektir. Acele etmeyin adım adım konfor alanınızdan uzaklaşmaya başlayın.

4-Bebek Adımlarına Hazırlıklı Olun : Konfor alanı siz farkında olmadan oluşan bir bölgedir. Bu yüzden konfor alanından çıkmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Senelerce kontrolünüz dışında oluşan bir alandan koşar adımlarla çıkmak yerine, adım adım ilerlemek sizin için daha faydalı olacaktır.


5-Öğrenmeye Açık Olun : Konfor alanının hemen dışında ki alan öğrenme alanı olarak geçer. Kendinizi yeni bilgilere ne kadar açık tutarsanız, konfor alanından çıkmanızı ve yeni bilgiler edinmenizi o kadar kolaylaştırırsınız. Unutmayın yeni bilgiler ve yeni düşünceler standartlarınızı değiştirir.

6-Bahaneler Sizi Yönetmesin : Her insanın hayatında bahaneler bulunur. Bu bahaneler genellikle yapmak istemediğimiz bir iş için veya gitmek istemediğimiz bir yer için olabilir. Konfor alanının dışına gelen etkinlikler için de insan bahaneler üretir. Bu yüzden bahaneler sizi yönetmesin, kendinizi rahat hissetmediğiniz bir etkinlik için bahane üretmek yerine katılmaya ve risk almaya çalışın.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: