Müşterinizin Sepetteki Tutarı Arttırması İçin Yapılabilecek 4 Yöntem

Alışveriş sepetinden satın alma eylemine geçiş evresi çoğu müşterinin yarıda bıraktığı veya ileriye dönük tamamladığı bir evredir. Yapılan araştırmaların çoğu alışveriş sepetinin terk edilmesinin birden fazla nedenden kaynaklandığını bizlere gösteriyor. Alışveriş sepeti niye terk edilir diye düşünüyorsanız BURAYA tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Peki gelelim müşterilerinizin alışveriş sepetindeki tutarı arttırmalarını nasıl sağlayacağımıza


1-Paket Halinde Satılan Ürünler

Çoğu firma bu taktiği özel günlerden önce kullanır. Özel günlerde karşı tarafa hangi ürünü alması gerektiğini seçemeyen kararsız müşteri kitlesi için bu paket ürünler can simididir. Örneğin sevdiğiniz bir kız arkadaşınıza Dünya Kadınlar günü için hediye almak istiyorsunuz fakat ne alacağınızı bilmiyorsunuz. Fakat bir diyalog içerisinde arkadaşınızın fondötene ihtiyacı olduğunu duymuştunuz, girdiniz ve araştırdınız fakat tek başına yeterli gelmeyeceğini düşündünüz. Bu durumda devreye paket ürünler giriyor, fondöten alan insanların genellikle aldığı yan ürünleri paketin içine koyarak satış arttırmayı amaçlıyorlar. Özel günler için e-ticaret önerileri yazımızı mutlaka okumanızı öneririz. Yazıya BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.


2-Ücretsiz Kargo

Günümüzde çoğu müşteri ücretsiz kargo kelimesini duyduğu vakit alışveriş için motivasyon kazanıyor. Ücretsiz kargo öyle güçlü bir motivasyon sağlayıcı ki insanlar 17TL ürün ücreti + 7.90 kargo ücreti ödemek yerine 25TL ürün ücreti ödemeye hazırlar. Bu yüzden sepetteki tutarı arttırmak için belirli bir meblağ üzerine kargo ücretsiz diyebilirsiniz. İnsanlar belirli bir meblağ üzerine çıkmayı düşünürken belki zorlanacaklardır, fakat sitenizde o tutara ulaşabilmek için gerekli en minimum ürünü bulmak için derin bir araştırma yapacaklardır. Bu sayede hem satış yaptığınız tutar artacaktır hemde insanlar sitenizde farklı ürünleri araştırırken daha fazla gezinip alışveriş yapabileceklerdir. Diyelim ki satışı bu yöntemle yapmayı başardınız şimdi sıra geldi ürün teslimatı evresine, bu evre için sizlere hazırladığımız yazıya BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.


3-Bağış Yapın

Bağış yapmak günümüzde en önemli konulardan bir tanesidir. Yardımlaşmayı istemek güçlü bir motivasyondur. Bu yüzden sitenizin içerisinde sattığınız ürünlerin parasından belirli bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayacağınızı duyurun. İnsanlar bir taşla iki kuş vurmayı çok severler bu yüzden hem sizden istedikleri ürünü alırken hemde sizin çevreye duyarlı olduğunuzu görmeleri onları daha fazla alışveriş yapmaya itecektir. Yaptığınız bağışlar karşılığında hem yardımcı olmuş olacaksınız hem de bağış yapan firmaların daha çok duygusal övgüler aldığı araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.


4- Ürün Satarken İlgili Ürünleri Gösterin

Müşteriniz bir ürünü almaya karar verdiğinde ürün odaklı olarak sitenize giriş yapar. Ürünü araştırır ve satın alma eylemine geçer. Bu eylem esnasında o ürünü satın alan insanların aynı kategoride aldıkları diğer ürünleri müşterinizin önüne çıkartmak, size ciddi bir fayda sağlayacaktır. Diş fırçası alan bir müşterinin, diş beyazlatıcı macun alması da muhtemeldir. Bu yüzden ilgili ürünleri satın alma evresinden önce müşterinize sunmayı unutmayın.


Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: