E-Ticaret Sitenize Sadık Müşteri Kazandırma Yolları

Sitenizden devamlı alışveriş yapan bir kitlenin bulunması sizin için en güzel haber olabilir. Peki sadık müşteri nedir? Diyecek olursanız sadık müşteri sitenizden aralıklı olarak alışveriş yapan, herhangi bir ürün satın almak istediği zaman ilk sizin sayfanıza bakan müşteri kitlesidir. Bu kitle sizin temel gelir kapınızdır. Yeni bir reklamla gelen müşterinin sitenizden alışveriş yapmama ihtimali vardır bu yüzden eski ve sağdık müşterilerinize yeni müşterilerinize verdiğiniz ilgi kadar çok ilgi vermelisiniz. Peki sadık müşterilerinizi nasıl şımartabileceğinizi sizlere aşağıda anlatalım. Fakat öncesinde müşteri kitlelerini öğrenmek istiyorsanız BURAYA tıklayabilirsiniz.


Onları Şımartmayı Ve Özel Hissettirmeyi Unutmayın

Sitenizden devamlı alışveriş yapan müşterileriniz kendilerini özel hissetmek isterler. Bu yüzden sitenizin sadık müşterilerine dönem dönem sunacağınız onlara özel teklifler ile hem sitenize daha bağlı hale getirebilir hemde sizden alışveriş yaptıkları için kendilerini şanslı hissettirebilirsiniz.

Örneğin sitenizden aylık 300 TL üzeri alışveriş yapan müşterilerinize özel kargo ücretsiz gibi teşvikler sunabilirsiniz.

Unutmayın ki çoğu müşterinin hassas olduğu konu kargo ücretleridir. Bu konuda yapacağınız jestler müşteriyi özel gördüğünüzü belirtir.


Müşterilerinizden Gelen Sorulara Dönüşü Hızlı Yapın

Unutmayın ki müşterileriniz bir ürünle alakalı sorun yaşadığında, sorunlarının çözülmesi için sabırsız olurlar. Bu yüzden müşterilerinize çözüm odaklı ve hızlı geri dönüşler sağlarsanız müşterileriniz size daha sadık olacaklardır.


Minik Hediyeler Göndermeyi İhmal Etmeyin

Müşterilerinize aldıkları ürünlerin yanında sizi sora sokmayacak hediyeler göndermeyi unutmayın. Aldıkları ürünlerin yanında ekstra bir hediye görürlerse ekstra mutlu olurlar. Hatta örneğin : Kitap,kalem,not kağıdı alan bir kişiye yanında hediye olarak ufak bir yapışkan not kağıdı göndermeniz müşterinizi hem mutlu eder hemde size saygı duymasını sağlar.


E-ticaret ile ilgili diğer yazılarımız :

Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: