Karantinada Alınan Kiloları Geri Verme Yolları

Dünyayı etkisine alan Covid-19 insanların günlük tempolarını değiştirdi. Malum bu pandemi döneminde tüm dünyada insanlar hem kişisel hemde zorunlu karantina dönemleriyle evlerinden çıkamadılar. Bu dönemde gerek stresten gerekse eve kapanmanın verdiği duygusal boşluktan kaynaklı fazla besin tüketerek kilo almanız gerçekten çok doğal. Gelelim bu kilolardan nasıl kurtulacağımıza.

Yüksek Kalori Almayın

Elimizin altında ki kolay yapılan yiyeceklerin çoğu yüksek kalorili yiyeceklerdir. Mesela bir makarnayı yaparken sade yemek yerine soslu yaparsanız , sosu da yağlı bir şekilde pişirirseniz bu makarna yüksek kalorili bir makarna olacaktır. Cips ve benzeri hazır, yağlı ve karbonhidrat oranı yüksek olan besinlerden uzak durun. Dengeli ve düzenli bir beslenme biçimiyle karantina döneminde aldığınız yağları vermeye başlayabilirsiniz.


Yürüyüş Veya Koşu Yapın

Aldığınız kalorileri yakmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için yürüyüş şart. Yürüyüşün kilonuz dahil vücudunuzda ki hastalıklardan tutun kan şekerine kadar dengelediğini biliyor muydunuz ? Bu yüzden yürüyüş ve koşu hayatınızda olmazsa olmazların arasında gelmelidir. Peki sabahları düzenli koşmak ister misiniz ? Hemen BURAYA tıklayarak 8 adımda sabah koşusuna nasıl başlayacağınızı görebilirsiniz.


Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Su insan hayatının olmazsa olmazıdır. Sindirim esnasında vücudunuzun rahat etmesi ve bağırsaklarınızın işinin kolaylaşması için günde en az 3 Litre su tüketmeye çalışın. Metabolizmayı Hızlandıran , Bağışıklığı Güçlendiren Ve Yağ Yakan İçecek Tarifleri için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: