Güzel Ürün Görselleri Kullanın

Bütün e-ticaret siteleri olabildiğince fazla ürünü müşterilerine pazarlamak ve satmak isterler. Fiziksel mağazalarda ürününüzü sergilemek kolaydır çünkü ürününüzü ortaya güzel bir ışık ve uyumla yerleştirirsiniz ve gelen müşteri ürünü kendi her açıdan inceler. Fakat e-ticaret sitenizde ürününüzün hangi resmini koyarsanız müşteri o ürünü o resme göre değerlendirir. Satın almaya gitmek için verilen karar aşamasında ürün resimleri önemli rol taşır. Küçük ve ürünü betimlemeyen fotoğraflardan dolayı müşteriniz ürününüzü almaktan vazgeçebilir.

Kaliteli Duran Ürün Fotoğrafları

Unutmayın bir ürünü satarken, ürüne satıcı gibi bakmak yerine alıcı gibi bakmalısınız. Eğer aracı bir tedarik firmasıyla iş yapıyorsanız ve tedarikçiniz size ürünü betimleyen güzel fotoğraflar gönderiyorsa mükemmel. Fakat ürün fotoğrafları tam olarak istediğiniz gibi değilse iş başa düşebilir, satmak isteyeceğiniz ürünleri fotoğraf makinesi yardımıyla güzel bir açıdan çekip ürünü güzel gösterirseniz satışlarınızda ki artışı sizde fark edeceksinizdir.


Fotoğraf Sayısının Fazlalığı

Ürünü satın alacak kişi ürünü tanımak ve bir bağ kurmak ister. Görsel bağı fiziksel mağazada kurabilmek kolaydır çünkü her açıdan ürünü inceleyebilirsiniz. Fakat online sistemde bu ürünleri tamamen incelemek gerçekten zorlaşabiliyor. Sizin birincil göreviniz ise bu zorlaşma faktörünü ortadan kaldırmak, bunu da ürünün her açıdan fazlasıyla fotoğrafını paylaşarak yapabilirsiniz.


Ürün Kullanımını Gösterin

Müşteriler ürünü satın almadan önce o ürünü nerelerde kullanabileceklerini görmek veya hayal etmek isterler. Bu yüzden ürünün kullanılabileceği yerleri veya kullanım anında çekilen görselleri sunmak ürünü satın alma kararını etkileyen bir faktör olacaktır.


Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: