Kopi Luwak Kahvesi Nedir ?

Dünyanın en pahalı kahvelerinden biri olan Kopi Luwak kahvesi, Türkiye’de bilinen adıyla Luwak kahvesi kahve severler arasında tartışmalara yol açan bir kahve türevidir. Bu kahve türü diğer bazı kahve türleri gibi dışkıdan elde ediliyor. Misk kedisinin normal şartlarda serbest bir ortam içerisinde tüm kahve meyvelerini yediği biliniyor. Fakat böyle bir kahve ortaya çıktıktan sonra bu kedileri sadece bu meyve ile beslemeye ve başka bir şey yememeye zorlandıkları söyleniyor. Bir fincan Kopi Luwak kahvesinin ABD’de 80 dolara kadar satıldığı söyleniyor.

Kopi Luwak kahvesini içen bazı insanlar diğer kahvelere oranla daha yumuşak içimli ve çikolata tadına benzer bir tat aldıklarını söylüyorlar. Misk kedilerinin mide salgıları bu kahveyi daha yumuşak hale getirdiği söyleniyor. Fakat bir hayvan sever olarak serbest halde dolaşıp, gündelik olarak yemesi gerektiği besinleri tüketmek yerine kafeslere kapatılan ve sırf bu meyve ile beslenen hayvanların varlığını bilmek ve bir şey yapamamak üzücü.


Günümüzde kahve tüketimi çılgın boyutlara ulaştı. Hatta böyle giderse belli bir süreden sonra kakaonun tükeneceği gibi kahve meyvesi de tükenebilir diye öngörülüyor.

Gelelim başka bir konu başlığına : Piyasada satılan veya satılmaya çalışılan çoğu Kopi Luwak kahvesi orijinal değil. Evet her sektörde olduğu gibi bu sektörde de talep fazlalaşınca bu kahvelerin sahtesini yapan ve pazarlayan insanlarında sayısı artmış bulunmaktadır. Gerçek bir kahve sever olsanız da gerçeğini yerinde içmediğiniz sürece sahtesinin tadını fark edebileceğinizi sanmıyorum.


Kahve dünyanın en pahalı kahveleri arasında bulunuyor ve üretimi de gerçekten az. Dışkı içerisindeki kahvenin tam anlamıyla temizlenmesi ve işlenmesini de göz önünde bulundurursak neden az üretildi bellidir.

Aşağıda size o bölgede çekilen bir videoyu paylaşacağım :

Kahve tutkunuysanız aşağıda ki yazılarımızı okumanızı öneririm :

Size Uygun Olan Kahve Tadınızı Bulun: En Lezzetli Dünya Kahveleri

Günümüzde Çekirdek Kahvenin ticareti oldukça revaçtadır. Ve kahve çekirdeklerinin kokusunu,lezzetini tartışmayacağım bile.. Gerçekten lezzetli kahve çekirdeklerinin kokusu insana terapi gibi geliyor… Şimdi sizlere en çok beğendiğim ve sıklıkla tercih edilen kahve çekirdeklerinin nerede yetiştiğine dair bilgi vereceğim

En Trend Kahveler : Latte Macchiato ve Dalgano (Tiktok) Kahvesi

Latte Macchiato : Sütü köpürtelim ( French press ile köpürttüm,çok daha pratik geliyor siz süt köpürtücü ile de yapabilirsiniz) Köpüren sütü bardağa dökelim. 2 çay kaşığı granül kahveye yarım çay bardağı ılık veya soğuk su ilave edelim. (Ben normal su tercih ettim,2 türlüde çok lezzetli)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: