Yeni E-Ticaret Sitenizde Yapmanız Gerekenler

İnsanların internet üzerinden alışveriş yapma alışkanlıklarının hızla arttığı bu dönemde e-ticaret sitelerinin sayısı da günden güne artış göstermekte. İnsanlar evde kendi ürettiklerini ürünlerden tutun popüler teknolojik ürünlerin satışını kendi sitelerinden yaparak kendilerine gelir kazandırmaya çalışıyorlar. Peki böyle bir çağın içerisinde sizinde yeni bir e-ticaret sitesi açtığınızı düşünelim, bu yeni sitenizde öncelikli olarak neler yapmalısınız size aşağıda bahsedeceğim :


Güven Önce Gelir !

İnternet üzerinden alışveriş yapmanın bu kadar sıklaştığı bir dönemde, internet dolandırıcılığı ve benzerleri de oldukça insanların başına gelebiliyor. İnsanlar sitenizde ki ürünleri satın almadan önce size güvenip güvenmeyeceklerine karar vermeye çalışırlar. Bu yüzden insanlara ürününüzü güzel bir şekilde pazarlamadan önce satacağınız kişinin size güvenmesini sağlamalısınız. Ürün satacağınız müşteri kitlesiyle ilgili bilgi edinmek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.

Peki gelelim bu güveni nasıl oluşturabileceğimize:

-Ürünlerin ne kadar satıldığını gösteren bir kısım koymak.

-Ürünleri satın alan kişilerin deneyimlerini ürün yorumlarına paylaşmaları için teşvik etmek.

-Ürünü satın alan insanların iznini alarak, video veya görsel çekmek.

-Deponuz veya satışı nereden sağlıyorsanız bu alanın videosunu çekebilmek.

-Kargoya gönderilen ürünleri görsel bir şekilde site içerisinde gösterebilmek.


Deponuz Veya Mağazanızın Fotoğraf Ve Videolarını Paylaşmak

Güven konusunda da bahsettiğim gibi satış yaptığınız alanın fotoğraflarını paylaşmanız, insanlara hem güven hemde alışveriş için motivasyon verir. Güler yüzlü bir mağaza veya depo çekimi insanların oradan alışveriş yaptıklarını ve satıcıların pozitif olduklarını gösterir. İnsanlar bu tip durumlarda alışveriş yapmaya daha motive olurlar.


Sitenizin Sade Ve Kolay Gezinir Olmasına Özen Gösterin

Sitenizden alışveriş yapan insanların beklentileri arasında rahatça sitenizde dolaşabilmek vardır. Sitenizde istedikleri ürünü tek tıkla veya kolaylıkla bulabilen, menüler arasında gezerken kaybolmak veya reklamlara boğulmak yerine kontrolü kendinde hisseden müşteriler sizden daha fazla alışveriş yaparlar.


Ödeme Seçenekleri

İnsanlar alacakları ürüne verdikleri paradan dolayı kendilerine her türlü kolaylığın sağlanmasını isterler. Bu kolaylıkların arasında ödeme yöntemleri de bulunmakta. Siz alışveriş yapan müşterinize tüm ödeme yöntemlerini sunarsanız müşteriniz kolaylık ve güven faktörlerinden dolayı sizin sitenizden daha fazla ürün almak isteyecektir. Bu yüzden internet üzerinden sanal pos ve ödemeye yardımcı aracı firmaları araştırıp sitenizde kullanmanızı öneririm.


Müşterilerinize Özel İndirimler Ve Hediye Çekleri Yapın

İnsanlar sizden alışveriş yaparken kendilerini özel hissetmek isterler. Devamlı bir müşteri kazanmak için müşteriye sitenizden alışveriş yaptıkça ödüller kazanacaklarını hissetmeliler. Bu yüzden belirli harcamaların üstüne indirim çekleri kazanacaklarını veya sitenizden düzenli olarak alışveriş yaptıklarında kişiye özel ödüllerin verileceğini belirtin.


İlginizi çekebileceğini düşündüğüm diğer yazılar :

Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: