E-Ticarette Satabileceğiniz Ürünler

E-ticaretin gelişim süreci Türkiye Cumhuriyeti’nin nüfusunun genç ağırlıklı olmasından dolayı ve bu gençlerin internet üzerinde fazla vakit geçirmesinden kaynaklı oldukça hızlı. Yabancı şirketlerin çoğu Türkiye’nin bu pazardaki yerinden ve gelişim hızından dolayı Türkiye’ye fazlasıyla yatırım yapmaya çalışıyorlar.

E-ticaret sitenize yeni başladığınız dönemde ne satacağınız konusunda bir sürü ihtimaliniz var. E-ticaret girişimcileri genellikle kendilerine en yakın hissettikleri ürünleri satmak isterler. Bunun nedeni de bilgi sahibi oldukları ve pazarlayabileceklerini düşündükleri ürünleri satmak isterler. Kendinize yakın hissettiğiniz ve en çok bilgiye sahip olduğunuz ürünleri satmayı istemeniz gayet doğal. Fakat bu işi girişimci olarak yapmak istiyorsanız. İnsanların en çok neyi istediklerine ve sizin onlara en kaliteli hangi ürünü verebileceğinizi hesaplayın , bizde sizlere bu hesaplar konusunda yardımcı olmaya çalışalım.


Takı Ve Aksesuar

Şuan görebileceğiniz çoğu e-ticaret sitesinde takı ve aksesuar ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlere olan talep gerçekten fazla dolayısıyla rekabette gerçekten yüksek seviyelerde. İlk e-ticaret sitenizde getirisinin fazla olduğu ama aynı zamanda rekabetinde çok olduğu bir ürün kategorisi üzerinden yapmak istemeyebilirsiniz. Fakat unutmayın siz bir kategoriyi seçerken sosyal alanlarda ki kullanımından tutun ne kadar satıldığına kadar araştırmalısınız. Bu yüzden doğru tedarikçi veya el yapımı özel ürünlerinizle doğru pazarlama tekniklerini kullanarak bu sektörde güzel bir ivme yakalayabilirsiniz.


Giysi Sektörü

Giysi sektörünün temelinde doğal bir ihtiyaç yatar. Bu ihtiyaç toplum ve kültürel olarak hepimizin beyninde bulunur ve giysisiz dışarı çıkılmayacağını biliriz. En temel ihtiyaçlar üzerine kurulan e-ticaret ve satış mecraları bu konuda en fazla ilgi gösterilen mecralardır. İnsanın yaradılışından gelen ilgi ve farklı olma hissinden dolayı giysi sektörünün içerisinde her çeşit giysi bulunmaktadır. Şimdi gelelim bizim önerimize : Giysi sektörüne girmeyi düşünüyorsanız dev rakiplerle savaşmanız gerektiğini unutmayın. Bu sektör gerçek anlamda devlerin savaştığı fakat onlar savaştığı halde herkese yetebilecek kadar büyük bir sektör.

Bu sektöre bir adım atmak istiyorsanız ciddi reklam bütçelerine hazır olmalısınız. Binlerce mağaza,e-ticaret sitesi ve instagram butikleri arasından sizin sayfanıza müşteriyi çekebilmek amaçlı reklamları iyi değerlendirin. Giysi sektörüne girmeyi düşündüğünüzde önünüze çıkabilecek bir engel ise çalışan sayınız. Gelen şikayetlerden tutun kargo takip sistemine kadar bakabilecek yeteri çalışanınız olmazsa mağazanızdan alışveriş yapan bir kişi tekrardan sayfanıza uğramayabilir.


Elektronik Ürünler Ve Aksesuarları

Teknoloji çağında yaşadığımızı söylememe gerek yoktur. Bu sektöre olan ilgi yüksek, insanlar ihtiyacı olmasa bile sırf modasının geçtiğini düşündüğü teknolojik ürünler için maddi durumları yeterli olmadığı halde kredi bile çekebiliyorlar. Bu sektörün en güzel yanlarından birisi ise takı ve giyim sektörüyle paralel bir şekilde ilerleyebiliyor olmasıdır. İnsanlar telefon aldıkları zaman gündelik giysilerinden tutun renk renk çeşit çeşit kaplarla o telefonları süslemek istiyorlar. Fakat bu sektörde ki rekabet toptan satış açısından yüksek bir seviyede bulunuyor.

Bu yüzden bizim önerimiz teknoloji sektöründe girişimci olmak istiyorsanız : Eşi benzeri daha az bulunan ve büyük perakende satış yerlerinin elinde bulunmayan özel ürünlerle şansınızı denemeniz yönündedir.

Eğer teknoloji aksesuarları yönünde ilerlemek istiyorsanız : Sosyal mecraları avucunuzun için gibi bilmelisiniz. Çünkü çoğu aksesuar sosyal medyada ünlü olduktan sonra patlama yaşıyor. Eğer sosyal mecraları takip edebilecek ve bu mecralar üzerinden reklam ve satış yapabileceğinizi düşünüyorsanız bu sektörde ilerleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: