WhatsApp Güncellemesi Ve Güven

WhatsApp’ın yaptığı son güncellemesi insanlar arasında yeni kavgalar için kapıları araladı. İnsanların o anlık durumlarını veya online olup olmadıklarını gösteren kısımları tamamen kaldırdı. Yani yeni WhatsApp’ın içinde ‘son görülme,çevrim içi,yazıyor..’ kısımları artık bulunmayacak. Günümüzde sosyalleşmenin bu kadar hızlı olduğu, ilişkilerin tek mesajla bile başlayabildiği ortamlar bulunduğu için güven sorunları bir hayli çok.

Çiftlerin çoğu, partnerlerinin son görülmesini takip ediyor ve bu konuda eğer uyudum dedikten sonra WhatsApp’a girdiklerini fark edince büyük kavgalar hatta ayrılıklar oluyor. Hepimizin çevresinde böyle durumlar yaşanabiliyor hatta kendiniz bile yaşamış olabilirsiniz. Peki bu güncellemeden sonra WhatsApp hala eski güncelliğini koruyabilecek mi ? Sorusu akıllardaki büyük bir soru işareti. Başka sosyal iletişim platformları bu krizi fırsata çevirip kendilerine müşterileri çekebilir.

Son Görülme, Çevrim İçi, Yazıyor..

Konuyla alakalı resmi bir açıklama bulunmuyor fakat şuan yukarıda belirttiğim tüm özellikler kapatıldı. Bu durum karşısında gizlilik ayarlarınıza gidip durumu düzeltemiyorsunuz.


İletişim Çılgınlığı

Sosyal medya üzerinde tanışıp birbirlerini gerçek hayatta hiç görmeden aşık olanlar var. Fakat bu aşkların hepsi güzel sonlarla bitmiyor, insanların güven sorunları yüzyıllardır var ve bu güven sorunlarını gidermek için tonlarca uygulamalar kullanıyorlar. Eğer partnerinize güvenmiyorsanız navigasyon uygulamalarıyla karşılıklı olarak birbirinizin konumlarını görebiliyorsunuz. Bu konuda WhatsApp’da son görülme özelliği, çevrim içi modu ve yazıyor kısmıyla karşılıklı güven ve kontrol mekanizmasını sağlıyor.


İnsanlar kontrol mekanizmalarını kaybettiklerini hissettiklerinde aşırı tepkiler verirler. Bu aşırı tepkiler sonucunda kavgalar,çatışmalar hatta boşanmalar bile gerçekleşebilir. Bu yüzden çağımız teknoloji ve sosyalleşme üzerine kurulu bir çağ olsa da güven mekanizmasını bu çağın değerleri üzerine kurmamalıyız.


Bu durum kalıcı bir durum olmayabilir fakat kalıcı olsa da olmasa da, güven mekanizmasını sosyal bir platformun size sağladığı özelliği kullanarak sağlamak yerine, hislerinize ve karşılıklı sevginize, saygınıza ve değerlerinize göre sağlayın.

Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: