Kadın Müşterilerinize Nasıl Satış Yaparsınız ?

E-ticaret gelişmekte ve devleşmekte olan bir piyasa, bu yüzden e-ticaret siteniz içerisinde satış yaptığınız kitleyi tanımanız sizi diğer sitelere göre öne geçirecek olan faktörlerden birisidir. Sizden alışveriş yapan insanların hangi ürünleri ne sıklıkla aldığı veya alışveriş yaparken neyi önemsediklerini bilmeniz gerçekten önemli bir faktördür. Başarılı bir e-ticaret sitesi satış yaptığı kitleyle ilgili tüm özellikleri bilir ve bu özellikler üzerinden harekete geçmeye özen gösterir. Başarılı e-ticaret sitelerinin ortak özelliklerine BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Örneğin satış yaptığınız kitlenin büyük bir çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor, kadınların internet alışverişinde önemsedikleri maddeleri, satın alma yoluna giderken aldıkları kararları ve benzeri tüm süreci etkileyen faktörleri bilirseniz satış yapmanız daha etkili olacaktır.

Görselleri Dikkatli Seçmek

Kadınların sitenizden alışveriş yapma olasılığını arttırmak için görsellerinize önem vermeli ve dikkatli seçmelisiniz. Kadınlar genellikle ürünün güzel fotoğraflarını görmeyi isteseler de bu ürünü almalarının esas amacı mutlu olmayı istemeleridir. Bu yüzden ürünü tanıtırken kullandığınız resimlerde bu üründen dolayı mutlu gözüken kişilerin resmini kullanmanız size fayda sağlayacaktır.


Metin Seçimi Ve Detay Vermek

Unutmayın ki bir ürünü almadan öncesinde, ürünü sanal ortamdan aldığınız için o ürünle alakalı tüm bilgilere ulaşmak istersiniz. Satın alacak olan kişinin kafasında ki tüm soruların cevaplarını ürünün altında samimi bir şekilde bulundurmanız sizin satış politikanızı doğrudan olumlu yönde etkileyecektir.


Sitenizin Genel Tasarımı

Yapılan araştırmaların ve bilimsel verilerin sonucunda, kadınların beyinlerinin erkeklere oranla daha bütünsel algılamaya yatkın olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden görsellerinizi ve stilinizi sert keskin ayrımlar üstüne oluşturmak yerine, kadınların görselliğine uyacak bir biçimde daha yumuşak ve yuvarlak hatlar üzerine dizayn edebilirsiniz.


Site İçerisinde Gezinmek

Kadın kullanıcıların çoğu site içerisinde kaybolmak yerine kullanımı kolay, istediklerinde aradıklarını bulabilecekleri ve gözlerine batacak butonlar eşliğinde ‘Hemen Al, Hemen Al Kargo Ücreti Ödeme’ gibi yazılarla amaçlarından sapmalarını engelleyerek alışverişe devam etmelerini sağlayabilirsiniz.

Muhtemelen her gün sitenize gelen müşteri tiplerini ve onları nasıl anlayacağınızı öğrenmek için BURAYA tıklayın.


Kullanabileceğiniz Renkler

Renk tercihlerinin tam olarak evrensel bir şeması yoktur ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilirler. Fakat çoğu araştırmaların sonucu olarak belirlenen renk şemalarının olduğunu ve bu şemalara çok katılımlı deneyler, anketler ve farklı metotlarla ulaşıldığını sizlerle paylaşmak isterim. Araştırmalara göre kadınlar canlı renkleri daha çok seviyor, bu yüzden sitenizin tasarımını yaparken canlı renkler ve yumuşak tasarımlar kullanırsanız faydasını göreceğinize eminiz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer e-ticaret yazılarımız

E-Ticaret Ve Müşteri Kitlesi

E-Ticaret sektörünün çok hızlı bir şekilde yayıldığını kabul etmeliyiz. Günümüzde 5 kişiden 3 tanesini internet üzerinden alışveriş yapıyor ve bu alışveriş çılgınlığı ciddi boyutlara ulaştı. Türkiye’de e-ticaret sektörü perakende satış

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: