Erkek Müşterilerinize Nasıl Ürün Satarsınız ?

Erkek müşterilerinize nasıl ürün satarsınız ? Hadi başlayalım : E-ticaret sitelerinin hedef kitlesine ulaşabilmek amaçlı doğru kanallara, doğru reklamlar vermeleri önemlidir. Elinizde ki ürünün kalitesinin önemi önemli olsa bile ürününüzü pazarlayamıyorsanız sitenize girip ürününüzü satın almayabilirler. Bu yüzden ürünlerinizi erkek müşteri kitlesine satmayı düşünüyorsanız eğer aşağıda sizlere vereceğim öneriler gerçekten işinize yarayacaktır.

Kadın müşterilere ürünlerinizi nasıl satacağınızı bir önceki yazımda sizlere anlatmıştım. O yazıya BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kadın müşterilerle erkek müşterilerin ihtiyaçları ve satın alma kararları farklıdır. Bu yüzden ürününüzü pazarlarken erkek müşterilerinizin alışkanlıkları ve tercihleri üzerinden ilerleyebilirsiniz. Fakat şunu da unutmamalıyız ki e-ticaret sitelerinde erkek ürünlerine bakan ve bunları satın alan kadın müşteri kitlesini de küçümsememeliyiz. Bu yüzden erkeksel satış politikası izleseniz bile kadın müşterilerinizin bu ürünleri hediye amaçlı alabileceğini de unutmayalım.

Sitenin Genel Duruşu

Erkek müşteri kitlesi çoğunlukla e-ticaret sayfalarında ürün aramadan önce satın alacakları ürünü düşünürler, sonrasında satın almak için internete giriş yaparlar. Bu yüzden sitenize giren erkek müşteri kitlesini kaçırmamak amaçlı sitenizi basit ve işlevsel tutabilirsiniz. Ürünü satın almadan önce ürünü kullanan benzer erkeklerin memnun olup olmadıklarını öğrenmek isteyecekleri için , müşteri yorumlarını direk net bir şekilde önlerine sunabilirsiniz.


Görsel Seçimleri Ve Kullanılan Renkler

Genellikle erkekler alışveriş yaparken ürünün kullanım şekillerini gösteren resimleri de görmek isterler. Bu resimler onlara ürünü daha güzel tanımlarken kafalarında ürünü kullanacakları şablonları net bir şekilde belirlemelerini sağlar. Unutmayın bir ürün ne kadar fonksiyonel gözükürse erkeklerin o kadar ilgisini çeker. En güzel yöntemlerden birisi de satacağınız ürünün 3D görselini sunup her açıdan ürünün incelenmesini sağlayabilmenizidir.

Renk seçimlerinize gelecek olursak, erkeklere satış yapmayı planlayan bir e-ticaret sitesinde fazla renk kullanmanıza gerek yok. Kendinizi güvenilir, sade ve net gösterebileceğiniz ; siyah,gri ve mavi tonlarını seçebilirsiniz.


Erkeklerin beyinleri görselleri daha çok parçalar halinde algılamaya yatkın olduğu için, kadın e-ticaret satış teknikleri üzerine verdiğimiz önerilerin tam tersi olarak ; net, sert çizgilerle ayrılmış, kutu şeklinde oluşturulmuş bir görsel tasarım daha çok işinize yarayacaktır.

E-ticaret üzerine ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılarımız :

E-Ticaret Ve Müşteri Kitlesi

E-Ticaret sektörünün çok hızlı bir şekilde yayıldığını kabul etmeliyiz. Günümüzde 5 kişiden 3 tanesini internet üzerinden alışveriş yapıyor ve bu alışveriş çılgınlığı ciddi boyutlara ulaştı. Türkiye’de e-ticaret sektörü perakende satış

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: