Uzun Soluklu Dizi Önerileri

Şuan ülkece normalleşme sürecine geçmiş bulunmaktayız. Bu süreç ve geçirmek konusuyla alakalı bir sürü yorum bulunmakla beraber insanların bir kısmı evden çıkmamak için kendilerine oyalanacak şeyler arıyor. Bu konuda Covid-19 virüsü ülkemizde başladığından beri en çok aratılan kelimelerin arasında dizi önerileri bulunuyor. Peki şuanda bulunduğumuz süreçte size uzun soluklu ve hepsi birbirinden güzel dizi önerilerinde bulunacağım desem ilginizi çeker diye düşünüyorum.

SUITS

Suits dizisi son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden birisi, dizi konusu olarak özel bir hukuk şirketinin günlük olarak uğraştığı davalar, ihanetler, zorlu kararlar, ikili üçlü ilişkiler ve bağlılık üzerine kurulu. Kişisel yorumum olarak hukuk açısından size ders verir nitelikte olmayan fakat işleyiş açısından gerçekten güzel olan bir dizi. 8 sezonu bulunduğu için uzun soluklu ve avukatlığın ağır ve yorucu kısımlarını göstermek yerine eğlenceli kılabiliyor. Resimde gördüğünüz kişilerin hepsi dizide başrol desek yalan söylemiş olmayız. Dizi gerçek anlamda çoklu başrol konusunu güzel kavrayan ve bu konuda eksiklik hissettirmeyen bir dizi. Sosyal mecralarda gördüğünüz bazı güzel ve etkileyici sözlerinde alıntı alındığı Gabriel Macht’ın canlandırdığı Harvey Specter karakteri için bile izlenebilecek bir dizi.

HOMELAND

Politik gerilim dizisi olan Homeland baş rolünde Claire Denis CIA ajanı olarak bulunuyor. Dizi aslında terör eylemlerini ağırlıkla konu alıyor ama objektiflik açısından fena iş çıkarmıyor. Dizi neredeyse sürekli bir aksiyon içerisinde olsa da bazı sezonlarda biraz kan kaybı yaşıyor. Fakat dönemin güncel konularını ele aldığı için siyası, politik dizileri seven kişilere önerebileceğim güzel uzun soluklu bir dizi. Dizi içerisinde ters köşeye düştüğünüz durumlar fazlasıyla bulunmakta ve bir kaç bölüm izledikten sonra arka arkaya 5-6 bölüm izlenebilecek kadar güzel kurgulanmış.

BLACKLIST

Şahsi favorilerimden biridir, insanların dizilerden beklentileri farklıdır. Genellikle bu yüzden her bölüm farklı bir suçu ele alan fakat çoğu suç arasında bağlantı olduğu için bölümlerin de birbiriyle alakasız olması yerine bağlantılı olmaları bence gayet güzel bir özellik. Suç baronu ve zekasıyla ön planda olan Raymond Reddington, FBI onu yıllar boyunca yakalayamamasına rağmen bir anda ortaya çıkıp teslim olmuştur ve büyük plan tam o dakikada başlamıştır. Uzun soluklu ve arka arkaya birden fazla bölüm izleyebileceğiniz güzel bir dizidir.

HOUSE OF CARDS

Evet geldik hakkında neredeyse kötü yorum bulamadığınız politik bir dizi olan House Of Cards dizisine, bu diziyi izleyen insanlar uzun soluklu olacağına neredeyse inanamıyordu çünkü dizi gerçekten yavaş tempoya sahip olmayan ve kendine hayran bırakan bir dizi. İçerisinde ilerledikçe kafanız karışıyor ve odağınızı isteyen, güç savaşlarıyla dolu hatta günümüzde stratejik olarak olayların gelişime kısmı uzmanlar tarafından hala inceleniyor. Entrika sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, kirli siyaset basın bağlantılarını önünüze sunacak uzun soluklu bir dizi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: