8 Adımda Düzenli Sabah Koşusuna Başlamak

Konuya girmeden önce hepimizin ortak bir hayalinden bahsetmek istiyorum : Yarın sabah kalktığımda düzenli koşuya başlayacağım diyerek alarmı kurup çoğumuz alarmı erteliyoruz veya başka türlü bahaneler üretip koşuya çıkmak yerine ertelemeye çalışıyoruz. Filmlerde gördüğümüz ciddi başarılara sahip olan çoğu karakterin her sabah koşması ve benzeri bir sürü örnekle her gün karşılaşıyoruz. Onlar gibi olmayı istemeniz gerçekten çok doğal bu konuda kendinizi hayalperest görmeyin. 8 adımda düzenli koşuya başlamak nasıl olur ? Düzenli koşu hayatımıza neler katar ?

Öncelikle söylemem gerekir ki filmlerde de gördüğünüz her sabah düzenli olarak koşmanın verdiği fazla anlam vardır : Prensip sahibi olabilmek ( her sabah sıcacık yatağınızdan çıkabiliyorsanız eğer) sorumluluk sahibi biri olabilirsiniz çünkü alışkanlıklarına bağlı olan birisi isteyeceği bir sorumluluğu zorlandığı bahanesiyle bırakmaz.

1. Her gece kendinize yeni sözler vermeden önce biriken sözlerinizin farkına varın. Sözlerinizi tutamayacağınızı fark ettiğiniz de yakınınızdaki bir insanla iddiaya girin ve gerekirse koşmanız için kendi limitinizi sorgulayın

2. Gece yarın veya diğer gün başlarım nasılsa deyip geç yatmayın unutmayın her zaman yeni bir gün sizi beklemeyecek.

3. Eğer hevesinizi kıracaklarsa arkadaşlarınıza hedeflerinizden bahsetmeyin. Doğru arkadaş sizi hedefinizden uzaklaştıran değil hedefe yönelten kişidir.

4. Kendinize hedefler koyun ve bu hedeflerden vazgeçtiğinizde elinize hiç bir şeyin kolay geçmeyeceğini bazen uğraşmanız ve savaş vermeniz gerektiğini hatırlatın.

5. Koşmanın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Mesela diyelim ki kışın aldığınız kilolardan kurtulmak istiyorsunuz. Düzenli koşmak sizin için yapabileceğiniz çoğu diyetten daha faydalı olacaktır. Yada diyelim ki selülitlerinizden kurtulmak istiyorsunuz : Koşmak kesinlikle kan akışınızı hızlandıracağı için selülitlerinizin geçme olasılığı artar fakat siz yinede BURAYA tıklayarak Nasıl Pürüzsüz Ve Selülitsiz Bir Bacağa Sahip Olunur öğrenin.

6. Öncelikle kimsenin sizden bir anda deliler gibi koşup herkese taş çıkarmanızı beklemiyor. Koşma işine hamlaşmış vücudunuzla bir anda başlamayın. Hevesinizi bir anda kırmak yerine kendini kabul edin ve bu koşma işinin bir düzen gerektirdiğinin farkına varın. Yürüyüşlerin arasına ufak koşular sıkıştırdığınızda ve kendinizi bu konuda geliştirdiğiniz de değişimin sizde farkına varacaksınız.

7. Sabah koşularının bir güzel yanı ise sosyalleşmek için sabah koşuları mükemmel ortamlar yaratabilir. Çünkü o saatte azimle koşan insanların içerisindeyken kendinize sizin gibi azimli arkadaşlar edinebilirsiniz.

8. En önemli adım ise şuan bulunduğumuz hayatta paranın sağlığı satın alamadığını fark etmeniz olacaktır. Sabahları spor yapan kişilerin bağışıklıklarının daha güçlü olduğu daha mutlu ve daha düzenli olduklarını ve bu düzenin onlara mutluluk getirdiği için mutluluk hormonu salgılanmasının arttığını anladığınızda, sabah koşuları ve düzenli koşmak en büyük dostunuz olacaktır eminim.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılarımız :

Pürüzsüz ve Selülitsiz Bir Bacak İçin Yapmanız Gerekenler

Selülit, deri altında bulunan yağ hücrelerinin anormal birikmesi ile bazı yerlerde kan dolaşımının bozulması sonucu oluşan deride çöküntülü veya dalgalı görüntülerdir. Selülit en çok beslenmenizle alakalıdır diğer nedenler ise hareketsizlik, kilo alımı veya yaş ilerlemesi ile oluşabilmektedir. Selülit en çok yazın derdimiz olmuştur dolayısıyla , selülit yüzünden giyemediklerimizi giymeyi

Estetisyenleri Aratmayacak ; Evde Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımının ne kadar önemli bir konu olduğunu anlatmamıza gerek yoktur. İnsanların %65’i cilt bakımına servet harcıyorlar , yurt dışından gelen özel ürünlerden tutun özel yöntemlere kadar bir sürü şey yıl içerisinde defalarca deneniyor. Bu işi ücretsiz yapmanın yolu var mıdır ? Tabi ki tamamen ücretsiz cilt bakımı opsiyonu bulunmamakta fakat sizlere evde yapabileceğiniz profesyonel bir cilt bakımının nasıl yapıldığını aşağıda anlatacağız :

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: