Sitenizde Keyword Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Siteniz üzerinde fazlasıyla emek verdiğiniz halde siteniz istediğiniz şekilde gelişmiyor olabilir. Bende aynı durumdan yakınıyordum sonrasında internet üzerinden araştırmalar yapıp sitemi nasıl geliştirebileceğimi buldum ve sizlerle bu bilgileri paylaşmak istiyorum ve blog sitesi oluştururken bilmeniz gereken bilgileri de Blog Sitesi Oluştururken Bilmeniz Gerekenler yazımda paylaştım okumanızı öneririm.

Bir yazı yazarken öncelikle önem vermeniz gereken konu içerisindeki keywordler ve google search üzerinde o konuyu yazdığınız zaman yanında çıkan kelimeler mesela :


Diyelim ki konumuz benimde yazısını yazdığım zipline üzerine olsun (zipline yazısına tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz.)

Yan tarafta gördüğünüz gibi zipline yazdığımız zaman google da en çok aratılan cümleler önümüze geliyor. Size vereceğim öneri ise zipline ile ilgili bir yazı yazarken bu yan tarafta gördüğünüz kelimeleri yazınız içerisin de organik bir şekilde okuyucunuza sunun böylece google da aratılan içeriklerin hepsinde sizde yer alabilirsiniz.


Başka bir yol olarakta ben wordpress üzerinden sizlere bu yazıları paylaşıyorum wordpress yazısına tıklayarak wordpress’i inceleyebilirsiniz.

WordPress içerisinde Seo özellikleri var bu seolar sizin hayat kurtarıcınız ve işinizi kolaylaştıran sistemler. Sizde eğer bir wordpress kullanıcısı iseniz yan taraftaki resimde Anahtar Kelimeler yani keywords kısmına yazınızın içerisinde geçirdiğiniz kelimeleri keywords kısmına yazabilirsiniz


Sitenizin Eğilimi Nasıl Olmalıdır

Bir blog yazarı olarak özgün olmanız öncelikli şarttır. Fakat diyelim ki yazılarınız oldukça özgün ve tamamen sizin tarafınızdan üretilen(yazılan) yazılar sizce bu bir blog sitesi için yeterli midir? Tabiki yeterli olduğu durumlar mevcuttur fakat içeriklerinizin eğilimi ciddi bir önem taşımaktadır.

Blog Sitesi Oluştururken Bilmeniz Gerekenler

Blog sitesi oluşturma fikri hemen hemen herkesin hoşuna giden bir fikir fakat insanların büyük bir çoğunluğu bu fikri gerçeğe geçirmekte fazlasıyla zorlanıyor. Ülkemizde çoğu insan blog okumak yerine haber okumayı veya Youtube üzerinden video izlemeyi tercih ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: