Konaklamalı Yurt Dışı Seyahatleri İçin Sizlere Hazırladığımız Öneriler

Konaklamalı iş seyahatlerinde aynı yurt içi seyahatlerde olduğu gibi bavul ve içindekiler önem taşımaktadır. Yurt içi seyahatleri yazımız için tıklayabilirsiniz

  • Yurt dışında özellikle de şehir merkezinden uzak bir noktada eczane bulmak veya kendinizi anlatmak zor olabilir. Bu nedenle olası ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçlardan, vitaminlerden oluşan küçük bir poşet çok işe yarayabilir.
  • Seyahatlerde özellikle yeni alınmış bir ayakkabı kadar sizi rahatsız edebilecek başka bir şey olmayabilir. Seyahatin olası seyrine göre seçeceğiniz ayakkabılar size konforlu bir yolculuk arkadaşı olacaktır.
  • Her zaman cüzdanda yara bandı bulundurun. Küçük kazalar ve ayakkabı kazaları için kurtarıcıdır.
  • Yurt dışı otel rezervasyonlarında eğer arama siteleri kullanıyorsanız ve kahvaltı arayışınız var ise Türk misafirlerin yorumlarına göre ilerlemeniz size yüksek  memnuniyeti getirecektir. Özellikle bizler yorumlarımızda kahvaltıdan mutlaka bahsediyoruz. 
  • Diğer misafir yorumları da kaliteli konaklama için size ipuçları verecektir. 

  • Konaklamalı seyahatlerde küçük soluklanma molalarını iyi değerlendirmek için keyif alacağınız aktivitelerin kalacağınız şehirdeki uygulama noktalarını  önceden sorgulamak sınırlı sürenizin sizi rahatlatacak kalitede geçmesini sağlar.
  • Kahvaltının dahil olduğu bazı otellerde , çok erken çıkışlı misafirler için yiyecek paketleri bulunabilmektedir. Resepsiyonda giriş anında böyle bir imkan olup olmadığı sorgulanabilir.  
  • Tüm otellerin genel şartları birbirine çok benzer olsa da , kaldığınız yere ait özel şartlar da söz konusu olabilir ve bunlar da genellikle çok önem vermediğimiz resepsiyon check-in aşamasında ya anlatılır ya da bir doküman size verilir.
  • Özellikle şehir otellerinde ihtiyaç halinde kullanmak üzere şemsiye bulunabilmekte, odada ütü  ve ütü masası yer alabilmektedir. Rezervasyon sitelerinin detaylı incelenmesi size bu ilave bilgileri satır aralarında söyleyebilmektedir.

Seyahate Çıkmadan Önce Okumak İsteyeceğiniz : Seyahat İpuçları

Her seyahat bir harekettir. Bir yerden başlar ve bir yere varır. Kimi zaman tek yönlü olanları da söz konusu olsa bile gidiş dönüş olan şeyahatlerimizde hayatımızı kolaylaştıracak, sorunsuz, keyifli ve daha sonra da hatırlanacak yolculuklar için ip uçları vermeye çalışacağım. Her tür seyahatin bir amacı var ise iş ve tatil ,bir sınırı var ise yurtiçi ve yurtdışı olarak tanımlarsak

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: